Na stopě národního parku

Na konci dubna jsme se zúčastnili šesti dnů workshopu „Na stopě národního parku“. Setkalo se nás celkem šestnáct 🙂 Hlavním cílem bylo pracovat na podobě panelů k naučné stezce v okolí Vlčí Hory (grafika a texty) a současně s tím jsme vysílal signály ještě do dřevařské a mediální dílny v Německu.

Výstupy ještě úplně zveřejňovat nejdou, prozradilo by se hodně věcí. V září následuje další workshop, kde by se vše mělo doladit.Věříme, že se stihnou dát dohromady i pracovní listy.Fotografie prozrazují, že jsme měli bohatý doprovodný program.Setkali jsme se s velkým vypravěčem Rosťou Křivánkem, který nám prozradil příběh o Raschearovi.

2x jsme se objevili na samotné stezce, jednou jsme na Plačtivých kamenech strávili celé odpoledne, kde se nám věnovali zkušení horolezci Radek a Kuba.

Jedno odpoledne nám na správě národního parku povídal Jakub Juda o netopýrech, okusili jsme práci značkaře, turistické značkování jsme si zkusili i v terénu.

Potkali jsme se se strážcem národního parku a zároveň krajským předsedou pro značení Václavem Ničem. Kovář Míla si s námi popovídal při kování v Lučním baru a v pátek trojice navštívila Karla Jarolímka, který je kovaný českém jazyce.

A to jídlo 😂 Velké díky Fakultě, Venezii, Chodské pekárně, pizzerii Kristiáno. Dokonce i sami sobě, první oběd jsme si totiž v rámci stmelování uvařili sami 😂

No…. Kdo se pojede podívat v září, má se na co těšit a vy ostatní, se těšte na naučnou stezku, Raschauer vám ukáže spoustu zajímavostí 🍀